Úterý, 16 Říj 2018
Home

E-SHOP

Hledat ve zboží

Přihlašovací formulář


Zapomenuté heslo?
Zapomněl jste své přihlašovací jméno?
Nemáte dosud účet? Registrace

Čokoládová fontána PDF Tisk Email

Dodejte své akci jedinečnou atmosféru, lesk a úroveň, cokoladova_fontana_duopřekvapte své hosty kaskádovitou čokoládovou fontánou přetékající teplou vonící čokoládou. Ať už se jedná o svatební hostinu, firemní večírek, oslavu narozenin, zahradní párty či posezení s přáteli, čokoládová fontána zaručeně zaujme a okouzlí hosty a o Vaší akci se bude ještě dlouho mluvit. Okolo čokoládové fontány bude neustále živo a Vaši hosté si budou s chutí nabodávat kousky ovoce a dalších připravených pochutin a namáčet je v luxusní belgické čokoládě. Čokoládová fontána se stane vděčným tématem konverzace a pomůže Vám k rozproudění zábavy. Dopřejte sobě a svým přátelům tento jedinečný zážitek. Změňte stereotyp nudných oslav se zákusky, chtějte pro své hosty něco mimořádného a oni Vás za to budou obdivovat. Čokoládová fontána udělá z Vaší akce nezapomenutelnou a jedinečnou událost.

Není zapotřebí zdůrazňovat, že čokoládová fontána se stane obrovským lákadlem zvláště pro děti, které od ní jen stěží odtrhnete.

Obecně všechny čokoládové fontány platí, že jsou určeny pro použití ve vnitřních prostorech a při teplotě prostředí od 20°C. Pokud potřebujete použít čokoládovou fontánu venku, je nutné použít ochraný kryt proti větru a také zajistit dostečnou teplotu. Pokud fontána pracuje v chladnějším prostředí, čokoláda se na kaskádovém systému rychle ochlazuje a může zatuhnout. Ve vnitřním prostředí o teplotě alespoň 20°C je teplota čokolády ve fontáně udržována automaticky na hodnotě cca 33 - 35 °C. Protože je to teplota nižší než tělesná teplota, čokoláda se na jazyku jeví jako studená nebo vlažná.

Světový standart kvality čokoládových fontán udávají americké fontány již zmíněné značky Sephra. Gastro čokofontány Sephra vynikají zejména tichým provozem, kvalitou zpracování a kvalitou použitých materiálů. Kromě čokoládových fontán Sephra nabízíme k prodeji také cenově dostupnější čokoládové fontány vhodné pro domácí použití i pro gastronomii.

Čokoládové fontány pro domácí použití mají plastovou převodovku a oproti gastro fontánám nejsou vhodné pro pravidelný provoz, jsou podstatně hlučnější, jsou málo odolné proti i malému petížení a jejich použití je omezeno na 1-5 hodin denně. To je samozřejmě dostatečně dlouhá doba provozu pro domácí oslavy a pro tyto akce je můžete bez obav používat. Fontány pro domácí použití mají životnost přibližně 100 hodin provozu a přitom nezáleží na velikosti, ceně nebo značce fontány. Omezení doby provozu, nižší životnost a vyšší hlučnost fontán pro domácnost je dána hlavně jejich plastovou převodovkou. Proto čokoládové fontány vybavené plastovými převodovkami, což jsou prakticky všechny fontány do ceny cca 3000,- Kč, nedoporučujeme pro použití při podnikání a v gastroprovozech, protože na přirozené opotřebení se nevztahuje záruka.

Čokoládové fontány pro gastronomii jsou přizpůsobené pro delší dobu provozu a častější použití a mají využití pro cateringové firmy, v cukrárnách, hotelech, na velkých společenských akcích a podobně. Obvykle jsou řešeny tak, že jejich speciální motor je přímo napojen na šnek a tím odpadá nejproblémovější část čokoládové fontány, kterou je převodovka. Obvykle mají také kvalitnější regulaci teploty, kterou můžete pro chladnější prostředí nastavit na vyšší hodnotu a fontánu tak použít i při nižší teplotě, než je obvykle doporučovaná teplota.